Konsolbord 1800-tal empire
Klubbat för:
27 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KONSOLBORD, 1800-tal, empire, mahogny, delvis förgylld samt bemålad, dekor av maskaroner i form av griphuvuden, intarsiadekor föreställande lejonmaskaroner, sockel med imitationsmåleri, låda i sarg, höjd 94, 68x33 cm
Slitage, senare bemålad
177117
2013-04-03