Vas skål Josef Ekberg

Vas skål Josef Ekberg
Vas skål Josef Ekberg
Vas skål Josef Ekberg
Vas skål Josef Ekberg
Vas skål Josef Ekberg
Vas skål Josef Ekberg
Vas skål Josef Ekberg
Vas skål Josef Ekberg
Vas skål Josef Ekberg
Vas skål Josef Ekberg
Vas skål Josef Ekberg
Vas skål Josef Ekberg

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VAS, SKÅL, keramik, Josef Ekberg, vasen märkt Gustafsberg 1907 J Ekberg samt skålen Gustavsberg 1926 JE, höjd 13-24 cm

Vasen med krackeleringar, båda med smärre nagg och sprickor

177323

2013-03-31