Skålar med lock

Skålar med lock
Skålar med lock
Skålar med lock
Skålar med lock
Skålar med lock
Skålar med lock
Skålar med lock
Skålar med lock
Skålar med lock
Skålar med lock

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLAR med lock, 2 st., keramik, varav den gula märkt NEL & KL
(Nils Emil Lundström & Karl Lindeberg) Rörstrand samt otydligt monogramsignerad 1917

Nagg, lagningar på locket

177519

2013-04-01