Salvador Dali etsning
Vollendet
2013-04-03
177821
| Höchstes Gebot | 17 000 SEK |
| Schätzwert | 10 000 SEK |
DALI, Salvador (1904-1989): Mythologie: Poseidon, torrnålsetsning och heliogravyr tryckt i färg på Arches papper, 1963-65, signerad, numrerad och daterad Dali 37/150, 1965, 60x49,5, LITTERATUR: Michler/Löpsinger 119