Vaser Alf Wallander
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VASER med fyra hänklar, 5 st, jugend, flintgods, Alf Wallander, glasyr i urangult, grönt och ljusblått, märkta Rörstrand, höjd 15-20 cm
Krackeleringar, nagg, sprickor, en vas med tillverkningsdefekt
177875
2013-04-03