Vas Stig Lindberg skål Tom Möller
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, fajans, Stig Lindberg, Gustavsberg, polykromt bemålad dekor, signerad med studiohanden HANDDREJAD samt målarsignatur Ursula Printz, höjd 21 cm, SKÅL, glaserat lergods, Tom Möller, 1950-60-tal, signerad Tom "Lejon", höjd 4,5, diameter 11,5 cm
Vasen med krackeleringar, skålen med nötningar och smärre nagg
177895
2013-04-03