Vas Stig Lindberg skål Tom Möller

Klubbat för:

1 300 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

VAS, fajans, Stig Lindberg, Gustavsberg, polykromt bemålad dekor, signerad med studiohanden HANDDREJAD samt målarsignatur Ursula Printz, höjd 21 cm, SKÅL, glaserat lergods, Tom Möller, 1950-60-tal, signerad Tom "Lejon", höjd 4,5, diameter 11,5 cm

Kuntoraportti

Vasen med krackeleringar, skålen med nötningar och smärre nagg

177895

Päivämäärä:

2013-04-03