Fridell torrnål
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FRIDELL, Axel (1894-1935): Kensington Gardens (Parklandskap, Serpentine River), torrnål, London 1926-27, signerad och numrerad med blyerts A Fridell II 4/15 samt plåtsignatur, 9,7x17,3 cm, LITTERATUR: Asplund 217, Haskel 244 IV/IV état, oramad
177985
2013-04-07