Riksdaler ring och brosch

Riksdaler ring och brosch
Riksdaler ring och brosch
Riksdaler ring och brosch
Riksdaler ring och brosch
Riksdaler ring och brosch
Riksdaler ring och brosch

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RIKSDALER, Gustav III, 1776, monterat som hänge, ALLMOGERING, 1800-tal, ALLMOGEBROSCH, delvis silver, längd 4,5-8 cm

Omarbetade, brosch med senare kläppar, slitage

178125

2013-04-04