Kaffeservis silver CG Hallberg
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, C.G. Hallberg, Stockholm, 1940-tal, olika årsstämplar, spiralform, rokokostil, invändigt förgylld, knoppar i form av små blommor, svärtat trähandtag, kannans höjd 26, totalvikt ca 1300 g
178177
2013-04-05