Kaffeservis silver CG Hallberg

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, C.G. Hallberg, Stockholm, 1940-tal, olika årsstämplar, spiralform, rokokostil, invändigt förgylld, knoppar i form av små blommor, svärtat trähandtag, kannans höjd 26, totalvikt ca 1300 g

178177

2013-04-05