Chiffonjé Nordeuropa
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
CHIFFONJÉ med uppsats, Nordeuropa, 1800-talets första hälft, konisk form, fanérad med mahogny, inredning med utdragbar skrivskiva, förgyllda beslag, draghandtag i form av lejonmaskaroner, skulpterade fötter i form av svärtade lejontassar, höjd 220, 120x51 cm
Fanérskador, fanérlagningar, nyckel saknas, uppsats låst
178482
2013-04-10