IWC herrfickur guld
2013-04-20
178508
| Klubbat belopp | 8 200 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
IWC, herrfickur, 1916, märkt i verk/boett, förgyllt 19´´´ verk kaliber 66, H5, nr 681026, skruvade stenar, ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, sekundvisare, slät savonettboett av guld 18 k, diameter 50,5 mm, servad 2007
Obetydliga bucklor, innerboett och bygel av metall