Buddha förgylld brons 1600-tal Tibet
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FIGURIN, förgylld brons, Tibet, troligtvis 1600-tal, föreställande Buddha-Akshobhya på dubbel lotustron med vajra framför sig, spår av bemålning, höjd 11,5 cm
Slitage, skador, bottenplattan saknas
178657
2013-04-07