Buddha förgylld brons troligen 1800-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FIGURIN, förgylld brons, troligtvis tillverkad i Tibet för den japanska marknaden, troligen 1800-tal, föreställande Buddha-Vairochana på lotustron med mandorla, höjd 16 cm

Slitage

178658

2013-04-07