Ture Dahlö oljemålning (Smedsudden/Färg&Form)

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

DAHLÖ, Thure (1895-1970): Skogslandskap, signerad och daterad T Dahlö -29, olja på pannå, 21x26 cm,
PROVENIENS: Konst i Svenska Hem, samling II:1087, Svensk-Franska Konstgalleriet

178690

2013-04-11