Carl Olof Bartels oljemålningar

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BARTELS, Carl Olof (1869-1945): (2) Motiv från Paris samt landskap, monogramsignerade C.O.B. och 1 daterad 1895, olja på duk uppfäst på pannå, 25x45 resp 34x24 cm

Landskapet med 1 hål, parismotiv med rispa

178790

2013-04-10