Carl Olof Bartels oljemålningar
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARTELS, Carl Olof (1869-1945): (2) Motiv från Paris samt landskap, monogramsignerade C.O.B. och 1 daterad 1895, olja på duk uppfäst på pannå, 25x45 resp 34x24 cm
Landskapet med 1 hål, parismotiv med rispa
178790
2013-04-10