Helmuth Newton
Vollendet
2013-04-12
179001
| Höchstes Gebot | 14 500 SEK |
| Schätzwert | 5 000 SEK |
NEWTON, Helmut (1920-2004): Patti Hansen over Manhattan, 1977, offsetlitografi, signerad Helmut Newton i blyerts, ur sviten Special Collection, 1980. Fotokopia samt faktakort numrerat 05/24 medföljer, 27,5x40,5 cm