Bajonett kniv och machete

Bajonett kniv och machete
Bajonett kniv och machete
Bajonett kniv och machete
Bajonett kniv och machete
Bajonett kniv och machete
Bajonett kniv och machete
Bajonett kniv och machete
Bajonett kniv och machete

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BAJONETT, STRIDSKNIV, MACHETE, 1900-tal, stridskniv av kommandomodell med slipat tveeggat blad, Bajonett med balja, Tyskland, bladets rygg med sågtandning, märkt Erfurt, nummerriktig, Machete med balja av trä, sannolikt sydostasien, längd 33-79 cm

Smärre slitage

179041

2013-04-15