Bajonett kniv och machete
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BAJONETT, STRIDSKNIV, MACHETE, 1900-tal, stridskniv av kommandomodell med slipat tveeggat blad, Bajonett med balja, Tyskland, bladets rygg med sågtandning, märkt Erfurt, nummerriktig, Machete med balja av trä, sannolikt sydostasien, längd 33-79 cm
Smärre slitage
179041
2013-04-15