Matskedar sockertång i silver

Matskedar sockertång i silver
Matskedar sockertång i silver
Matskedar sockertång i silver
Matskedar sockertång i silver
Matskedar sockertång i silver
Matskedar sockertång i silver

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSKEDAR, 7 st., olika modeller, 17/1800-tal, Tyskland, SOCKERTÅNG, silver, London 1840-tal, vikt ca 428 g
Proveniens: G. Dehio

Skedar med slitage, monogram

179072

2013-04-12