Bälte i silver niello
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄLTE, silver, niello, Ryssland 1899-1908, längd 68 cm, vikt ca 174 g, BÄLTESSPÄNNE, HÄNGE, 3 DEKORATIONER för bälte, silver, niello
Proveniens: Inköpt 1900-talets början av svensk anställd vid Bröderna Nobel i Baku
179161
2013-04-12