Bälte i silver niello

Bälte i silver niello
Bälte i silver niello
Bälte i silver niello
Bälte i silver niello
Bälte i silver niello
Bälte i silver niello

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BÄLTE, silver, niello, Ryssland 1899-1908, längd 68 cm, vikt ca 174 g, BÄLTESSPÄNNE, HÄNGE, 3 DEKORATIONER för bälte, silver, niello
Proveniens: Inköpt 1900-talets början av svensk anställd vid Bröderna Nobel i Baku

179161

2013-04-12