Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SABEL, svensk, 1820/30-tal, för officer, klinga med blånerad och förgylld dekor av Carl XIV Johans och Oscar (I):s namnchiffer, mässingsfäste, längd 89 cm
Klingan lagad, hack
179273
2013-04-25
Gör en kostnadsfri värdering här