Officerssabel

Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SABEL, svensk, 1820/30-tal, för officer, klinga med blånerad och förgylld dekor av Carl XIV Johans och Oscar (I):s namnchiffer, mässingsfäste, längd 89 cm

Klingan lagad, hack

179273

2013-04-25