Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄRJA, 1800-tal, klinga med etsad dekor, förgyllt mässingsfäste med parerplåt á clavier dekorerad med lejon, kavelplattor av pärlemor, läderbalja med 2 förgyllda mässingsbeslag, längd 87 cm

Monogram på kavel saknas

179287

2013-04-25