Sponton

Sponton
Sponton
Sponton
Sponton

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPONTON, tysk, 1700-tal, klingan märkt med krönt FR och text: Ferdinand v. Braunschweig Regiment, skaftholk och skenor, på senare stång, längd 188 cm
PROVENIENS: Häringe slott

Skada

179341

2013-04-25