Herrfickur med sullygång

Herrfickur med sullygång
Herrfickur med sullygång
Herrfickur med sullygång
Herrfickur med sullygång
Herrfickur med sullygång
Herrfickur med sullygång

Klubbat för:

6 400 SEK

8 000 SEK

BEURLING, Per Henrik (1758-1806), Stockholm, herrfickur, märkt i verk/urtavla, förgyllt verk nr 1499, sullygång, slät boett av guld 18 k stämplad C3 (1809), IM (Isaac Malmborg, 1775-1824, Stockholm), diameter 54,5 mm

Uppdraget kärvar, urtavlan med smärre skador

179362

2013-04-20