Skål poslin Kina
Vollendet
2013-04-10
179386
| Höchstes Gebot | 2 200 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, figural dekor i emaljfärger med kalligrafi, höjd 8,5, längd 27,5 cm
Proveniens: Nils Nessim Antiques
Obetydligt glasyrslitage