Teleskop England 1800-tal

Teleskop England 1800-tal
Teleskop England 1800-tal
Teleskop England 1800-tal
Teleskop England 1800-tal
Teleskop England 1800-tal
Teleskop England 1800-tal
Teleskop England 1800-tal
Teleskop England 1800-tal
Teleskop England 1800-tal
Teleskop England 1800-tal
Teleskop England 1800-tal
Teleskop England 1800-tal

Klubbat för:

6 800 SEK

Schätzwert

7 000 SEK

Beschreibung

TELESKOP med stativ, 1800-talets andra hälft, England, Broadhurst Clarkson & Co 63 Farringdon Rd London EC, längd utfälld ca 137 cm, höjd med stativ 166 cm

Zustandsbeschreibung

Stativben med skada/materialförlust

179529

2013-04-12