Servis Rosenthal "Maria"

Servis Rosenthal
Servis Rosenthal
Servis Rosenthal
Servis Rosenthal
Servis Rosenthal
Servis Rosenthal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MAT- KAFFE- OCH TESERVIS, 73 dlr, porslin, 1900-tal, Rosenthal, "Maria", polykrom dekor av blommor, bestående av, 11 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 desserttallrikar, 10 assietter, 4+1 uppläggningsfat, skål, såsskål, 12 kaffekoppar, 6 tekoppar, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, medföljer MOCCAKOPPAR, 4 st, Rosenthal, "Pompadour", MOCCASERVIS, 10 dlr, Rosenthal,

Liten kanna med lagning

179624

2013-04-12