Svampdosa 1740-tal

Svampdosa 1740-tal
Svampdosa 1740-tal
Svampdosa 1740-tal
Svampdosa 1740-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SVAMPDOSA, silver, Sverige 1740-tal, botten märkt FS 493, fyrpassformad med avfasad ryggsida, fällock, helt förgylld, höjd 4,3 cm
Proveniens. Simon Falks samling inventarienummer 493

delvis sliten fögyllning

179643

2013-04-12