Svampdosa 1740-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SVAMPDOSA, silver, Sverige 1740-tal, botten märkt FS 493, fyrpassformad med avfasad ryggsida, fällock, helt förgylld, höjd 4,3 cm
Proveniens. Simon Falks samling inventarienummer 493
delvis sliten fögyllning
179643
2013-04-12