Saltströare senapskar moccaskedar i silver

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SALTSTRÖARE, sterlingsilver, Topazio, Portugal, höjd 6,5 cm, SENAPSKAR med sked och glasinsats, silver, i form av ett stop, lock och på sidorna med infällda mynt, invändigt förgylld, C.G.Hallberg, Stockholm, otydlig årsstämpel, höjd 6 cm, MOCCASKEDAR, 6+1 st., sterlingsilver och emalj, Norge

Glasinsats med smärre nagg, ljusblå sked med emaljskada

179707

2013-04-13