Handkolorerade etsningar från Schweiz
Closed
2013-04-16
179777
| Sold for | 300 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
WOCHER Marquard Fidel Dom. (1760-1830): efter, 2 st, "Ein Appenzeller Baur des aufsern Rodens", "Un VAcher du Rigiberg dans le Canton", handkolorerade etsningar, ca 19x12 cm vardera
Smärre skador, något mörknade