Herrfickur Halda

Herrfickur Halda
Herrfickur Halda
Herrfickur Halda
Herrfickur Halda

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HALDA FICKURFABRIK, herrfickur, märkt i verk/urtavla/boett, förgyllt 19´´´ Z-verk, ankargång, vit urtavla med romerska siffror, små arabiska 5-60 samt senare röda 13-24, sekundvisare, boett av silver stämplad T6 (1897), HH (Henning Hamarlund, verksam 1888-1914) nr 1373, litet monogram, diameter 50 mm

Boetten med skador

179956

2013-04-20