Herrfickur Halda
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HALDA FICKURFABRIK, herrfickur, märkt i verk/urtavla/boett, förgyllt 19´´´ Z-verk, ankargång, vit urtavla med romerska siffror, små arabiska 5-60 samt senare röda 13-24, sekundvisare, boett av silver stämplad T6 (1897), HH (Henning Hamarlund, verksam 1888-1914) nr 1373, litet monogram, diameter 50 mm
Boetten med skador
179956
2013-04-20