Herrfickur med repetition

Herrfickur med repetition
Herrfickur med repetition
Herrfickur med repetition
Herrfickur med repetition
Herrfickur med repetition
Herrfickur med repetition

Klubbat för:

19 000 SEK

20 000 SEK

REPETERUR, herrfickur, omkring 1890-tal, minutrepetition med tryckknapp på spiralfjäder, förgyllt 19´´´ verk, ankargång, vit urtavla med romerska siffror, sekundvisare, slät jaktboett av guld 18 k, invändigt märkt "Examined by J. W. Benson, London", diameter 52,5 mm

179994

2013-04-20