Figuriner Kay Bojesen
Closed
2013-04-17
180014
| Sold for | 2 000 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
TRUMSLAGARE, SJÖPAPEGOJA (lunnefågel), bemålade, Kay Bojesen, Danmark 1950-tal, höjd 22 resp.17 cm
Bruksslitage, trumpinnar saknas, färgbortfall