Fransk litteraturhistoria och skönlitteratur

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FRANSK LITTERATUR (57). Innehåller bl.a. samlade verk av Mme de Stael och Rulhiére, i huvudsak halvfranska band med guldornerade ryggar, 1800-tal.

Fläckiga med småskador, något nötta. Mme de Stael-sviten saknar två band.

180118

2013-04-16