Slaglåsgevär
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, svenskt, 1700-talets första hälft, ändrat från flintlås, signerat Ekvall, pipa med försilvrad dekor, graverat och signerat lås, helstock med graverade stålbeslag och kolvlåda, längd 122 cm
Stockskador och lagningar
180153
2013-04-25