Porslin Kina bland annat 1800-tal
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA, polykrom dekor, 1800-tal, TEKOPP, dekor i underglasyr blått föreställande fiskar, höjd 5,5 cm, SKÅL, dekor i underglasyrblått med motiv av figurscen diameter 13,5 cm
Smärre tillverkningsdefekter, enstaka nagg
180261
2013-04-16