Porslin Kina bland annat 1800-tal

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNA, polykrom dekor, 1800-tal, TEKOPP, dekor i underglasyr blått föreställande fiskar, höjd 5,5 cm, SKÅL, dekor i underglasyrblått med motiv av figurscen diameter 13,5 cm

Smärre tillverkningsdefekter, enstaka nagg

180261

2013-04-16