Herrfickur Perfecta guld
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PERFECTA, herrfickur, omkring 1920-tal, märkt i verket, vitt 18´´´ verk, ankargång, guldfärgad urtavla med arabiska siffror, små 13-24, sekundvisare, slät savonettboett av guld 14 k, diameter 51 mm
Obetydliga bucklor, innerboett och bygel av metall
180309
2013-04-20