Fartygsmodell av Hans Biärsjö

Fartygsmodell av Hans Biärsjö
Fartygsmodell av Hans Biärsjö
Fartygsmodell av Hans Biärsjö
Fartygsmodell av Hans Biärsjö

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FARTYGSMODELL, Spica-båt, byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 70, bemålad i grått, l. ö. a. 16 cm, med skulpterat hav i glasmonter

Obetydliga skador

180341

2013-04-19