Modell av skeppsbrott av Hans Biärsjö
Klubbat för:
650 SEK
Arviointi
2 500 SEK
Kuvaus
FARTYGSMODELL, "Skeppsbrottet", byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 93, 19x28 cm, med skulpterat hav i glasmonter
Kuntoraportti
180342
Päivämäärä:
2013-04-19