Modell av skeppsbrott av Hans Biärsjö

Klubbat för:

650 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

FARTYGSMODELL, "Skeppsbrottet", byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 93, 19x28 cm, med skulpterat hav i glasmonter

Kuntoraportti

180342

Päivämäärä:

2013-04-19