Albert Engström samt Knut Stangenberg

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ENGSTRÖM, Albert (1869-1940) (2), Figurkompositioner, 1 signerad, en blandteknik samt ett tryck, 21,5x28 resp 22x31 cm, STANGENBERG, Knut (1871-1955): Figurer, signerad o daterad 06, 15x22,5 cm

En Albert Engström med mindre veck i övre höger hörn, gulnader

180462

2013-04-18