Flickdocka Simon & Halbig biskvi
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FLICKDOCKA, omkring 1890-1900-tal, SIMON & HALBIG BISKVI, huvud märkt "1078, Simon & Halbig, S&H, Germany, 14", insatta blå blundögon i glas, öppen mun med tänder, blond hårperuk, kulledad kropp i trä och massa, klädd i vit klänning med spets och kappa, längd 72 cm
Skador
180500
2013-04-17