Flickdocka Simon & Halbig biskvi

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FLICKDOCKA, omkring 1890-1900-tal, SIMON & HALBIG BISKVI, huvud märkt "1078, Simon & Halbig, S&H, Germany, 14", insatta blå blundögon i glas, öppen mun med tänder, blond hårperuk, kulledad kropp i trä och massa, klädd i vit klänning med spets och kappa, längd 72 cm

Skador

180500

2013-04-17