Stekfat porslin
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKFAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose med motiv av hjort i landskap med fjäril svampar och bambu, konturerad bräm, längd 39 resp 44 cm
Båda med omfattande retuscher, lagningar och skador
180601
2013-04-18