Stekfat porslin

Stekfat porslin
Stekfat porslin
Stekfat porslin
Stekfat porslin
Stekfat porslin
Stekfat porslin

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STEKFAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose med motiv av hjort i landskap med fjäril svampar och bambu, konturerad bräm, längd 39 resp 44 cm

Båda med omfattande retuscher, lagningar och skador

180601

2013-04-18