Signerad originallito av Ansh. Schultzberg

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

800 SEK

CARLSUND, O. G. Anshelm Schultzberg. 1937.
4:o. 1 signerad originallitografi A. Schultzberg.
Mörkrött delvis nött skbd, guldpressad ram, blekt guldornerad rygg m. fem upphöjda bind, helt guldsnitt.
Bibliofilupplaga tr. i 200 nr. ex., detta nr 131.

180763

2013-04-22