Skålfat tallrikar Kina

Skålfat tallrikar Kina
Skålfat tallrikar Kina
Skålfat tallrikar Kina
Skålfat tallrikar Kina
Skålfat tallrikar Kina
Skålfat tallrikar Kina
Skålfat tallrikar Kina
Skålfat tallrikar Kina

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, 1700, underglasyr i blått, skålfatet 37x27, tallrikarna diameter 23 cm

Skålfatet lagat samt nagg, tallrikarna med glasyrskador

180802

2013-04-21