Dedikationsexemplar av Erik Lindegren

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 800 SEK

DEDIKATIONSEXEMPLAR. LINDEGREN, ERIK. Mannen utan väg. 1942.
Stor 8:o. Oskuren i originalomslag, något nött o. solkig, rygg m. liten skada i övre kant. Dedicerad till Bengt (Ewerlöf) på sid 5, o. daterad Frösön 1942, undertecknad "förf.". Namnteckning Bengt Ewerlöf på försättsbladet. Ou. tryckt i 150 numrerade o. 50 onumrerade ex., detta handnumrerat 151.

180813

2013-04-22