Uppsatsskål med lock silver
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOCKERSKÅL med lock, silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1839, nyrokoko, rik dekor med motiv av bland annat rosor och druvor, svängda hänklar, lockknopp i form av fasan, fyrdelad fot, höjd 32 cm, total vikt ca 1030 g
Slitage, bucklor, fot med förstärkning i vitmetall undertill
181046
2013-04-22