Skål på fot silver

Skål på fot silver
Skål på fot silver
Skål på fot silver
Skål på fot silver
Skål på fot silver
Skål på fot silver
Skål på fot silver
Skål på fot silver
Skål på fot silver
Skål på fot silver
Skål på fot silver
Skål på fot silver

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKÅL på fot, silver, Julia Anderson Stockholm 1904, empirestil, trepassformad fot, skål i fasetterat glas, rik dekor med kransar och pärlstav, höjd 31 cm

Smärre lagning vid skålens fästanordning, glasskål med nagg

181600

2013-04-24