Skål på fot silver
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅL på fot, silver, Julia Anderson Stockholm 1904, empirestil, trepassformad fot, skål i fasetterat glas, rik dekor med kransar och pärlstav, höjd 31 cm
Smärre lagning vid skålens fästanordning, glasskål med nagg
181600
2013-04-24