Bord 1800-talets slut

Bord 1800-talets slut
Bord 1800-talets slut
Bord 1800-talets slut
Bord 1800-talets slut
Bord 1800-talets slut
Bord 1800-talets slut

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 800 SEK

BORD, nyrokoko/nygotik, 1800-talets slut, fanerad i valnöt, oval skiva, rik skuren dekor, tredelad pelarfot, höjd 72, 118x74 cm
Proveniens: Edeby Herrgård Södermanland

Skiva med ytslitage, möjligen gifta delar

181714

2013-04-28