Bord 1800-talets slut
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BORD, nyrokoko/nygotik, 1800-talets slut, fanerad i valnöt, oval skiva, rik skuren dekor, tredelad pelarfot, höjd 72, 118x74 cm
Proveniens: Edeby Herrgård Södermanland
Skiva med ytslitage, möjligen gifta delar
181714
2013-04-28